









Jabra Evolve2 65 USB-A Black MS Chrg stand Mono
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Jabra
- Κωδικός: WLONONWCRCLN6
- Βάρος(kg): 0.74kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.20cm x 19.00cm x 10.50cm
- EAN: 5706991022988
253,60€
Χωρίς ΦΠΑ: 204,52€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Applications supported | Jabra Plus Jabra Direct Jabra Sound+ Jabra Xpress |
| Auto power off | No |
| Auto-connect | Yes |
| Automatic volume adjustment | No |
| Battery operated | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Bluetooth profiles | HFP A2DP SBC HSP SPP AAC AVRCP |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Bone conduction sensor | No |
| Call management | Remote Call Control (RCC) |
| Carrying case | No |
| Certification | Avaya Cisco Unify Mitel Microsoft Teams Zoom Google Meet Amazon Chime |
| Certified for Microsoft Teams | Yes |
| Charging case | No |
| Charging stand | Yes |
| Charging time | 90 min |
| Connectivity technology | Wireless |
| Continuous audio playback time | 24 h |
| Daisy chain | No |
| Depth | 157 mm |
| Depth (imperial) | 15.7 cm (6.18") |
| Depth (with stand) | 188.5 mm |
| Digital Signal Processing (DSP) | Yes |
| Driver unit | 4 cm |
| Ear cushion type | Leatherette size M |
| Easy pairing | Yes |
| Fast charging | No |
| FM radio | No |
| Frequency response (music mode) | 20 - 20000 Hz |
| Frequency response (talk mode) | 100 - 8000 Hz |
| Guarantee | F024M |
| HD voice | No |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone sensitivity | 117 dB |
| Headset type | Binaural |
| Heart rate monitor | No |
| HearThrough | No |
| Height | 186 mm |
| Height (imperial) | 18.6 cm (7.32") |
| Height (with stand) | 250 mm |
| In-ear pressure relief | No |
| LED indicators | Bluetooth Call |
| Maximum input power | 30 mW |
| Microphone direction type | Unidirectional |
| Microphone frequency | 100 - 8000 Hz |
| Microphone mute | Yes |
| Motion sensor | No |
| Multipoint connectivity | No |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Noise reduction | No |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| On/off switch | No |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 45 C |
| Optimized for | Microsoft Teams |
| Over the Air Updates (OTA) | No |
| Package depth | 188.5 mm |
| Package depth (imperial) | 18.9 cm (7.43") |
| Package height | 250 mm |
| Package height (imperial) | 21.7 cm (8.55") |
| Package width (imperial) | 5.31 cm (2.09") |
| Packaging content | Headset Carry case Bluetooth adapter User documents USB cable |
| Phonebook access profile (PBAP) | No |
| Power bass | No |
| Product dimensions (with stand, imperial) | 103.6 x 188.7 x 217.2 mm (4.08 x 7.43 x 8.55") |
| Product type | Headset |
| Protective pouch | Yes |
| Push-to-Talk (PTT) | No |
| Rechargeable battery | Yes |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Refurbished | No |
| Replaceable battery | No |
| Speakerphone | No |
| Standby time | 67 h |
| Steel hinges | No |
| Talk time (ANC on) | 24 h |
| Unified communications | No |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-A |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Virtual surround | No |
| Voice control | Yes |
| Voice guidance | Yes |
| Warnings | Do not use near sources of heat or flame. Keep away from children. Regularly check the condition of the batteries to prevent leaks. |
| Wearing style | Head-band |
| Weight | 99.2 g |
| Width | 60.5 mm |
| Width (with stand) | 103.5 mm |
| Wireless range | 30 m |
| Works with Amazon Alexa | No |
