









Jabra Engage 50 II - (50 II Link) USB-C MS Mono
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Jabra
- Κωδικός: WLONONWCRGJZA
- Βάρος(kg): 0.24kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 5.00cm x 18.50cm x 24.90cm
- EAN: 5706991026245
253,92€
Χωρίς ΦΠΑ: 204,77€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Applications supported | Engage+ Jabra Direct Jabra Xpress |
| Auto power off | No |
| Auto-connect | No |
| Automatic volume adjustment | No |
| BeamForming | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | No |
| Bluetooth profiles | SBC |
| Bone conduction sensor | No |
| Cable colour | Black |
| Cable length (imperial) | 19.8 cm (7.8") |
| Call management | Y |
| Carrying case | No |
| Certification | Cisco Unify Microsoft Teams Zoom Google Meet Amazon Chime Works With Chromebook |
| Certified for Microsoft Teams | Yes |
| Charging case | No |
| Charging stand | No |
| Clear Voice technology | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Control unit type | In-line control unit |
| Daisy chain | No |
| Depth | 160 mm |
| Depth (imperial) | 16 cm (6.3") |
| Digital Signal Processing (DSP) | No |
| Driver unit | 2 cm |
| Ear coupling | Supraaural |
| Easy pairing | No |
| Fast charging | No |
| FM radio | No |
| Frequency response (music mode) | 50 - 20000 Hz |
| Frequency response (talk mode) | 100 - 14000 Hz |
| Guarantee | G024M |
| HD voice | No |
| Headset type | Monaural |
| Hearing protection technologies | Jabra PeakStop |
| Heart rate monitor | No |
| HearThrough | No |
| Height | 54 mm |
| Height (imperial) | 5.41 cm (2.13") |
| Housing material | Polycarbonate (PC), Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Silicone, Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Impedance | 32 |
| In-ear pressure relief | No |
| LED indicators | Call |
| Maximum input power | 30 mW |
| MEMS (Micro-Electro-Mechanical System) microphone | Yes |
| Microphone frequency | 100 - 14000 Hz |
| Microphone mute | No |
| Microphone sensitivity | -26 dB |
| Microphone type | Boom |
| Motion sensor | No |
| Multipoint connectivity | No |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Noise canceling type | Passive |
| Noise reduction | No |
| Number of microphones | 3 |
| On/off switch | No |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 C |
| Optimized for | Microsoft Teams |
| Over the Air Updates (OTA) | No |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 249 mm |
| Package width | 185 mm |
| Packaging content | Headset Carry pouch Warranty and warning leaflets |
| Phonebook access profile (PBAP) | No |
| Pouch | Yes |
| Product colour | Black |
| Product type | Headset |
| Protective pouch | No |
| Rechargeable battery | No |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Refurbished | No |
| Safety sheet | Yes |
| Speakerphone | No |
| Steel hinges | No |
| Storage temperature (T-T) | -5 - 55 C |
| Sustainability certificates | TCO |
| USB cable length | 2.4 m |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-C |
| USB Type-C charging port | No |
| Virtual surround | No |
| Voice control | No |
| Voice guidance | No |
| Warnings | Read the user manual before use. The product contains batteries which must be disposed of correctly. Do not disassemble or modify the product yourself. |
| Warranty card | Yes |
| Wearing style | Head-band |
| Weight | 45 g |
| Width | 167 mm |
| Width (imperial) | 16.8 cm (6.6") |
| Works with Amazon Alexa | No |
