















Amewi D17s Radio-Controlled (RC) model Biplane Electric engine
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRZGF
- Βάρος(kg): 5.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 44.00cm x 18.50cm x 39.50cm
- EAN: 4262408975069
217,90€
Χωρίς ΦΠΑ: 175,73€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 600 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 8 channels |
| Charging time | 2 h |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Flight (RTF) |
| Difficulty level | Beginner |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushless |
| Engine type | Electric engine |
| Flight time | 10 min |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 155 mm |
| Housing colour | Red |
| Housing material | Expanded polypropylene (EPP) |
| Length | 487 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 150 m |
| Motor type | Brushless |
| Number of batteries (transmitter) | 6 |
| Number of battery cells | 2 |
| Number of servos | 4 |
| Package depth | 600 mm |
| Package height | 210 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.25 kg |
| Package width | 240 mm |
| Product type | Biplane |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Weight | 240 g |
| Wingspan | 55 cm |
