

















Amewi 22657 Radio-Controlled (RC) model Crawler truck Electric engine 1:10
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRCGP
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262408971504
537,17€
Χωρίς ΦΠΑ: 433,20€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | No |
| Batteries required | Yes |
| Battery life | 120 min |
| Battery type | Built-in battery |
| Built-in servo | Yes |
| Channels quantity | 6 channels |
| Clearance | 5.5 cm |
| Compatible battery sizes | AAA |
| Construction type | Almost-Ready-To-Run (ARTR) |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushed |
| Engine type | Electric engine |
| Front wheels diameter | 11.8 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 272 mm |
| Housing colour | Anthracite |
| Housing material | Plastic |
| Length | 568 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 100 m |
| Maximum speed | 15 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Package depth | 600 mm |
| Package height | 350 mm |
| Package width | 330 mm |
| Product type | Crawler truck |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 11.8 cm |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Scale | 1:10 |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Weight | 3.4 kg |
| Wheelbase | 31.3 cm |
| Width | 250 mm |
