















Amewi AE86 Trueno Radio-Controlled (RC) model On-road racing car Electric engine 1:18
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSILH
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262408971023
87,15€
Χωρίς ΦΠΑ: 70,28€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Battery life | 30 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 4 channels |
| Charging time | 2 h |
| Clearance | 1.1 cm |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Drive type | 2-wheel drive (2WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Front wheels diameter | 3.1 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 73 mm |
| Housing colour | Red |
| Housing material | Plastic |
| Length | 235 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum speed | 10 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Number of battery cells | 2 |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 606 g |
| Package width | 260 mm |
| Product type | On-road racing car |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 3.1 cm |
| Recommended age (min) | 6 yr(s) |
| Scale | 1:18 |
| Servo weight | 9 g |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Tire width (front) | 1 cm |
| Tire width (rear) | 1 cm |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Transmitter type | Radio frequency module (RF) |
| Weight | 274 g |
| Wheelbase | 13.3 cm |
| Width | 105 mm |
