





















Samsung Galaxy A36 5G 6.7" Dual SIM Android 15 USB Type-C 8 GB 256 GB 5000 mAh Lavender
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Samsung
- Κωδικός: WLONONWCROYDY
- Βάρος(kg): 0.33kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 3.00cm x 18.00cm x 10.00cm
- EAN: 8806095984384
410,65€
Χωρίς ΦΠΑ: 331,17€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 2G bands (primary SIM) | 900 1800 1900 MHz 850 |
| 2G standards | GSM |
| 3G bands supported | 1900 850 900 2100 MHz 1700 |
| 3G standards | WCDMA |
| 4G bands supported | 2100 800 700 2300 2600 MHz 850 2500 1800 1500 900 1700 1900 |
| 4G data rate (max) | 1000 Mbit/s |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5G bands supported | 2500 1700 850 2100 3700 MHz 3500 700 1800 2300 2600 800 900 |
| 5G data rate (max) | 3.26 Gbit/s |
| 5G standard | Sub6 TDD |
| AC adapter included | No |
| Accelerometer | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Audio formats supported | WAV AMR M4A OGG RTX XMF AAC FLAC OGA Mid 3GA MIDI MXMF IMY RTTTL AWB MP3 OTA |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Auto focus | Yes |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Battery endurance in cycles | 2000 |
| Battery endurance per cycle | 2488 min |
| Battery recharge time | 1.8 h |
| BeiDou | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Body SAR (EU) | 1.293 W/kg |
| Brand specific technologies | Always-on display |
| Camera image formats supported | DNG, HEIF, JPEG |
| Car holder included | No |
| Colour name | Awesome Lavender |
| Compatibility | Galaxy Ring, Galaxy Buds3 Pro, Galaxy Buds2 Pro, Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds+, Galaxy Buds3, Galaxy Buds2, Galaxy Buds, Galaxy Buds FE, Galaxy Fit3, Galaxy Fit2, Galaxy Fit e, Galaxy Fit, Galaxy Watch FE, Galaxy Watch Ultra, Galaxy Watc |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Continuous video playback time | 29 h |
| Depth | 7.4 mm |
| Digital zoom | 10x |
| Display brightness | 1200 cd/m |
| Display diagonal | 17 cm (6.7") |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Display resolution | 1080 x 2340 pixels |
| Display technology marketing name | Super AMOLED |
| Energy efficiency class | C |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Fast charging | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Flash type | LED |
| Form factor | Bar |
| Fourth rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| Front camera field of view (FOV) angle | 81 |
| Front camera pixel size | 1.12 m |
| Front camera resolution (numeric) | 12 MP |
| Front camera type | Single camera |
| Galileo | Yes |
| Geomagnetic sensor | Yes |
| GLONASS | Yes |
| Google applications | Google Meet Gmail Google Play YouTube Google Drive Google Chrome |
| Gorilla Glass version | Gorilla Glass 7 |
| GPS (satellite) | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Gyroscope | Yes |
| Head SAR (EU) | 0.525 W/kg |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| Hearing aid compatibility | Yes |
| Height | 162.9 mm |
| Image stabilizer | Yes |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Internal storage capacity | 256 GB |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Macro photography | Yes |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Memory card included | No |
| MIMO | Yes |
| Mobile High-Definition Link (MHL) | No |
| Mobile network generation | 5G |
| Modulation | 1024-QAM |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Operating system installed | Android 15 |
| Optical sensor size | 25.4 / 3.2 mm (1 / 3.2") |
| Panorama | Yes |
| Pixel density | 385 ppi |
| Platform | Android |
| Portrait mode | Yes |
| Position location | Yes |
| Processor boost frequency | 2.4 GHz |
| Processor cores | 8 |
| Processor family | Snapdragon |
| Processor frequency | 1.8 GHz |
| Product colour | Lavender |
| Protective case | No |
| Proximity sensor | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| RAM capacity | 8 GB |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Rear camera field of view (FOV) angle | 80 |
| Rear camera flash | Yes |
| Rear camera pixel size | 8 m |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Rear camera sensor size | 1/1.95" |
| Rear camera type | Triple camera |
| Removable battery | No |
| Repairability class | C |
| Repairability index | 8.4 |
| Repeated free fall reliability class | C |
| Resolution at capture speed | 1280x720@30fps 1920x1080@60fps 1920x1080@30fps 3840x2160@30fps |
| Screen protector | No |
| Screen shape | Flat |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 120 |
| Second rear camera pixel size | 1.12 m |
| Second rear camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Second rear camera sensor size | 1/4.0" |
| Security update term | 31 March 2031 |
| SIM card capability | Dual SIM |
| SIM card ejector pin | Yes |
| SIM card type | NanoSIM + eSIM |
| Slow motion mode | Yes |
| Slow motion rate | 240fps @HD |
| Speakers | stereo |
| Stylus included | No |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Third rear camera field of view (FOV) angle | 78 |
| Third rear camera pixel size | 1.12 m |
| Third rear camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Third rear camera sensor size | 1/5.0" |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (max) | 45 W |
| USB Type-C required charging power (min) | 10 W |
| USB version | 2.0 |
| User interface (UI) | One UI 7.0 |
| User memory | 233.2 GB |
| Video capture resolution (max) | 3840 x 2160 pixels |
| Video formats supported | M4V MKV FLV AVI WEBM 3GP 3G2 MP4 |
| Weight | 195 g |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) 802.11g Wi-Fi 4 (802.11n) 802.11b 802.11a Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 78.2 mm |
| Wireless charging | No |
| Zoom capability | Yes |
