













Einhell GC-EM 1600/37 Push lawn mower AC Black, Red
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: EINHELL
- Κωδικός: WLONONWCRIUMG
- Βάρος(kg): 10.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 36.00cm x 60.00cm x 39.00cm
- EAN: 4006825670363
212,19€
Χωρίς ΦΠΑ: 171,12€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Cutting system | Rotary blades |
| Cutting width | 37 cm |
| Grass catcher | Yes |
| Grass collecting volume | 38 L |
| Guarantee | G024M |
| Housing material | Plastic |
| Maximum cutting height | 6 cm |
| Minimum cutting height | 2 cm |
| Number of height positions | 5 |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Power | 1600 W |
| Power source | AC |
| Product colour | Black Red |
| Recommended lawn area | 700 m |
| Rotational speed | 3400 RPM |
| Type | Push lawn mower |
| Weight | 10.7 kg |
