
OASY One Animal Protein Puppy & Junior Small/Mini Lamb - dry dog food - 2,5kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Oasy
- Κωδικός: DLPOASKAS0002
- Βάρος(kg): 2.57kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 11.50cm x 27.50cm x 26.50cm
- EAN: 8053017348452
24,92€
Χωρίς ΦΠΑ: 20,10€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Monoprotein Allergy Muscle building General health Hair and skin Digestive support Growth period Supporting immunity Chicken-free Gluten-free Food hypersensitivity |
| Age of the pet | Junior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7.5% |
| Crude fibres | 2.7% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 20% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Lamb |
| Moisture content | 9% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Growth period Protection of muscle mass Skin and coat Allergic Protection of the digestive tract Strong immunity Sensitive stomach Reducing food intolerance General health Proper digestion |
| Product category | Dry food |
| Protein | 31% |
| Series | OASY One Animal Protein |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 2.5 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |
