
OPTIMANOVA Adult Mini Chicken & Potato - dry dog food - 2kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Optimanova
- Κωδικός: DLPOPVKAS0001
- Βάρος(kg): 2.20kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 10.00cm x 30.00cm x 22.00cm
- EAN: 8413037561963
23,38€
Χωρίς ΦΠΑ: 18,86€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Gluten-free Hair and skin Digestive support Grain-free Food hypersensitivity Muscle building General health |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 8% |
| Crude fibres | 2.5% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 17% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Chicken |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Protection of the digestive tract Grain intolerance Protection of muscle mass Allergic Proper digestion Skin and coat General health Sensitive stomach |
| Product category | Dry food |
| Protein | 27% |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. |
| Weight | 2 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |