









Western Digital Ultrastar DC SN655 U.3 15.4 TB PCI Express 4.0 3D TLC NAND NVMe ISE (0TS2463)
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Western Digital
- Κωδικός: DETWDISSD0103
- Βάρος(kg): 0.16kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 2.00cm x 10.00cm x 7.50cm
- EAN: 619659202330
- ΚΩΔ. ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ: 353593
12.036,31€
Χωρίς ΦΠΑ: 9.706,70€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Component for | Server/workstation |
| Depth | 100.5 mm |
| Guarantee | G060M |
| Height | 15 mm |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mean time between failures (MTBF) | 2500000 h |
| Memory type | 3D TLC NAND |
| NVMe | Yes |
| NVMe version | 1.4b |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 C |
| Operating voltage | 12 V |
| Power consumption (idle) | 8 W |
| Random read (4KB) | 1100000 IOPS |
| Random write (4KB) | 135000 IOPS |
| Read latency | 100 s |
| Read speed | 6800 MB/s |
| SSD capacity | 15.36 TB |
| SSD form factor | U.3 |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 C |
| Uncorrectable Bit Error Rate (UBER) | 1 per 10^17 bits read |
| Warnings | Do not open the appliance casing, risk of damage. Protect from moisture and extreme temperatures. |
| Weight | 147.3 g |
| Width | 69.8 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Write latency | 10 s |
| Write speed | 3700 MB/s |
