



















Amewi 21114 Radio-Controlled (RC) model Drift car Electric engine 1:20
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRPZON
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262500341939
90,53€
Χωρίς ΦΠΑ: 73,01€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 300 mAh |
| Battery life | 20 min |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 3 channels |
| Charging time | 1 h |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 60 mm |
| Housing colour | Red |
| Housing material | Plastic |
| Length | 210 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 50 m |
| Maximum speed | 20 km/h |
| Number of batteries (transmitter) | 3 |
| Number of battery cells | 2 |
| Package depth | 310 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package type | Window box |
| Package width | 250 mm |
| Product type | Drift car |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 6 yr(s) |
| Scale | 1:20 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Weight | 222 g |
| Width | 85 mm |
