











Amewi 22604 Radio-Controlled (RC) model Truggy Electric engine 1:16
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRPZ01
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260768515703
118,63€
Χωρίς ΦΠΑ: 95,67€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | Yes |
| Battery capacity | 9.62 Wh 1300 mAh |
| Battery life | 15 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery weight | 88 g |
| Built-in servo | Yes |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 4 channels |
| Charging time | 1.3 h |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 7.5 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 125 mm |
| Housing colour | Green |
| Housing material | Plastic |
| Length | 300 mm |
| Light effects | Yes |
| Manual | Yes |
| Manual languages | German English |
| Maximum operating distance | 100 m |
| Maximum speed | 40 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Number of battery cells | 2 |
| Package depth | 320 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 1.6 kg |
| Package width | 240 mm |
| Product type | Truggy |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 7.5 cm |
| Rechargeable battery | Yes |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Scale | 1:16 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Tire width (front) | 4.5 cm |
| Tire width (rear) | 4.5 cm |
| Transmitter | Yes |
| Tyre diameter | 7.5 cm |
| USB charging | Yes |
| Weight | 930 g |
| Wheelbase | 18.5 cm |
| Width | 225 mm |
