





















Amewi Toyota Land Cruiser Crawler 4WD 1:12 RTR Radio-Controlled (RC) model Buggy Electric engine
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRWFK
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262500341212
107,02€
Χωρίς ΦΠΑ: 86,30€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Battery life | 30 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Channels quantity | 3 channels |
| Charger | Yes |
| Charging time | 2 h |
| Clearance | 2 cm |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 6 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 160 mm |
| Housing colour | Black |
| Housing material | Plastic Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Length | 370 mm |
| Manual | Yes |
| Maximum operating distance | 50 m |
| Maximum speed | 10 km/h |
| Motor size | 280 |
| Motor type | Brushed |
| Package depth | 410 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.55 kg |
| Package width | 220 mm |
| Preassembled | Yes |
| Product type | Buggy |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 6 cm |
| Recommended age (min) | 6 yr(s) |
| Recommended age group | Child |
| Scale | 1:12 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suspension | Yes |
| Tire width (front) | 13 cm |
| Tire width (rear) | 13 cm |
| Transmitter | Yes |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Weight | 900 g |
| Wheelbase | 21 cm |
| Width | 150 mm |
