

























Amewi Blade Radio-Controlled (RC) model Buggy Electric engine 1:10
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSMBK
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260476357336
267,81€
Χωρίς ΦΠΑ: 215,97€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery voltage | 7.2 V |
| Built-in servo | Yes |
| Channels quantity | 2 channels |
| Charger | Yes |
| Chassis material | Aluminium |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 160 mm |
| Housing colour | White Black Blue |
| Housing material | Plastic |
| Length | 400 mm |
| Maximum speed | 35 km/h |
| Motor type | Brushed |
| Moving control functions | Brake, Reverse, Stop, Turn left, Turn right |
| Product type | Buggy |
| Quantity | 1 |
| Scale | 1:10 |
| Transmitter | Yes |
| Tyre diameter | 8.6 cm |
| Weight | 1.6 kg |
| Wheelbase | 27.5 cm |
| Width | 250 mm |
