
Amewi ACV730 Radio-Controlled (RC) model Excavator Electric engine 1:14
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSL21
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260677950862
161,45€
Χωρίς ΦΠΑ: 130,20€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Battery life | 20 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | JST-BEC |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Construction type | Ready-To-Drive (RTD) |
| Engine type | Electric engine |
| Guarantee | G024M |
| Height | 200 mm |
| Housing colour | Black White |
| Housing material | Metal |
| Length | 460 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 40 m |
| Maximum speed | 15 km/h |
| Movable parts | Yes |
| Package depth | 310 mm |
| Package height | 240 mm |
| Package weight | 3.88 kg |
| Package width | 350 mm |
| Product type | Excavator |
| Recommended age (min) | 8 yr(s) |
| Scale | 1:14 |
| Sounding | Yes |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Weight | 2.33 kg |
| Width | 170 mm |
