

















Amewi Tiger 1 Radio-Controlled (RC) model Tank Electric engine 1:24
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRJBC
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262408975762
84,83€
Χωρίς ΦΠΑ: 68,42€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 800 mAh |
| Battery life | 30 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Charger | Yes |
| Charging time | 2 h |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 122 mm |
| Housing colour | Grey |
| Housing material | Plastic Rubber |
| Length | 352 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 50 m |
| Motor type | Brushed |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Number of battery cells | 2 |
| Package depth | 390 mm |
| Package height | 190 mm |
| Package type | Box |
| Package width | 180 mm |
| Product type | Tank |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Scale | 1:24 |
| Shooting function | Yes |
| Sounding | Yes |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Weight | 762 g |
| Width | 154 mm |
