

















Amewi 22636 Radio-Controlled (RC) model Tractor Electric engine 1:24
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRPZS8
- Βάρος(kg): 5.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 44.00cm x 18.50cm x 39.50cm
- EAN: 4260768519664
54,64€
Χωρίς ΦΠΑ: 44,07€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Assembly required | No |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 500 mAh |
| Battery life | 30 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 6 channels |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 2-wheel drive (2WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 5 cm |
| Guarantee | G024M |
| Housing colour | Multi |
| Housing material | Plastic |
| Length | 400 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 20 m |
| Number of batteries supported | 1 |
| Package depth | 450 mm |
| Package height | 170 mm |
| Package type | Window box |
| Package weight | 1 kg |
| Package width | 180 mm |
| Product type | Tractor |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 6.5 cm |
| Receiver included | Yes |
| Recommended age (min) | 6 yr(s) |
| Scale | 1:24 |
| Sounding | Yes |
| Suggested gender | Boy |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Weight | 565 g |
| Wheels material | Rubber |
