

















Amewi AMXRock RCX10B Scale Crawler Radio-Controlled (RC) model Crawler truck Electric engine 1:10
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRPZN4
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260631426495
374,53€
Χωρίς ΦΠΑ: 302,04€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | No |
| Batteries required | Yes |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Built-in servo | Yes |
| Channels quantity | 4 channels |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Guarantee | G024M |
| Height | 265 mm |
| Housing colour | Black White |
| Housing material | Aluminium Metal |
| Length | 530 mm |
| Motor type | Brushed |
| Package type | Box |
| Product type | Crawler truck |
| Quantity | 1 |
| Scale | 1:10 |
| Suggested gender | Boy |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Transmitter | Yes |
| Tyre diameter | 5 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Wheelbase | 31.3 cm |
| Width | 220 mm |
