













Amewi Breaker Radio-Controlled (RC) model Sport car Electric engine 1:16
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRPWJO
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260677953849
135,35€
Χωρίς ΦΠΑ: 109,16€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries included | Yes |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Battery life | 16 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Cables included | USB |
| Channels quantity | 4 channels |
| Charging time | 160 h |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Engine type | Electric engine |
| Guarantee | G024M |
| Height | 100 mm |
| Housing colour | Yellow Black Red Grey Blue |
| Housing material | Plastic |
| Length | 300 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 80 m |
| Maximum speed | 35 km/h |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Package depth | 350 mm |
| Package height | 190 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 555 g |
| Package width | 210 mm |
| Product type | Sport car |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Scale | 1:16 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Transmitter | Yes |
| Weight | 604 g |
| Width | 145 mm |
