

















Amewi 22653 Radio-Controlled (RC) model Monster truck Electric engine 1:16
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSBA6
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4262408971344
152,71€
Χωρίς ΦΠΑ: 123,16€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 1500 mAh |
| Battery life | 15 min |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Channels quantity | 3 channels |
| Charging time | 2 h |
| Clearance | 4.2 cm |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushless |
| Engine type | Electric engine |
| Front wheels diameter | 8 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 135 mm |
| Housing colour | Black Yellow |
| Housing material | Plastic |
| Length | 275 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 80 m |
| Maximum speed | 40 km/h |
| Motor type | Brushless |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Package depth | 320 mm |
| Package height | 180 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.7 kg |
| Package width | 240 mm |
| Product type | Monster truck |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 8 cm |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Scale | 1:16 |
| Servo weight | 17 g |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Weight | 1.02 kg |
| Wheelbase | 17.5 cm |
| Width | 226 mm |
