















Jamara Ferrari F40 Radio-Controlled (RC) model Car Electric engine 1:14
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRPXLD
- Βάρος(kg): 5.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 44.00cm x 18.50cm x 39.50cm
- EAN: 4042774446666
91,36€
Χωρίς ΦΠΑ: 73,68€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 2700 mAh |
| Battery life | 60 min |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery voltage | 1.2 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Compatible battery sizes | AA |
| Country of origin | China |
| Engine type | Electric engine |
| EU TSD warning | Not for children under 36 months |
| Guarantee | G024M |
| Height | 83 mm |
| Housing colour | Red |
| Length | 320 mm |
| Manual | Yes |
| Maximum speed | 9 km/h |
| Moving control functions | Forward, Reverse, Stop, Turn left, Turn right |
| Not for children 0-3 years | Yes |
| Number of batteries (transmitter) | 2 |
| Product type | Car |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 6 yr(s) |
| Scale | 1:14 |
| Suggested gender | Boy |
| Transmitter | Yes |
| Weight | 645.8 g |
| Width | 150 mm |
