



















Amewi C3 WRC Radio-Controlled (RC) model Rally car Electric engine 1:7
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRSFFK
- Βάρος(kg): 5.80kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 44.00cm x 18.50cm x 39.50cm
- EAN: 4262500344848
691,32€
Χωρίς ΦΠΑ: 557,52€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Battery life | 15 min |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery voltage | 14.8 V |
| Battery voltage (transmitter) | 1.5 V |
| Built-in servo | Yes |
| Channels quantity | 3 channels |
| Charger | Yes |
| Charging time | 4 h |
| Chassis material | Metal |
| Clearance | 2.4 cm |
| Compatible battery sizes | AA |
| Construction type | Ready-to-Run (RTR) |
| Difficulty level | Beginner |
| Drive type | 4-wheel drive (4WD) |
| Electronic speed control (ESC) | Yes |
| Electronic speed control (ESC) type | Brushless |
| Engine type | Electric engine |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Front wheels diameter | 10 cm |
| Guarantee | G024M |
| Height | 235 mm |
| Housing colour | Black Red White |
| Housing material | Metal Plastic |
| Length | 630 mm |
| Light effects | Yes |
| Manual | Yes |
| Manual languages | English German |
| Maximum operating distance | 150 m |
| Maximum speed | 65 km/h |
| Motor type | Brushless |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Number of battery cells | 4 |
| Number of motors | 1 |
| Number of servos | 1 |
| Original brand name | Citro n |
| Original model name | C3 WRC |
| Package depth | 830 mm |
| Package height | 280 mm |
| Package weight | 28.4 kg |
| Package width | 340 mm |
| Product type | Rally car |
| Protection features | Waterproof |
| Quantity | 1 |
| Rear wheels diameter | 10 cm |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Scale | 1:7 |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Weight | 4.95 kg |
| Wheelbase | 37 cm |
| Width | 305 mm |
