



















Amewi AFX-105 X Radio-Controlled (RC) model VTOL (Vertical Take Off and Landing) aircraft Electric engine
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: No name
- Κωδικός: WLONONWCRRA53
- Βάρος(kg): 1.30kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 25.00cm x 25.00cm x 25.00cm
- EAN: 4260677957649
152,71€
Χωρίς ΦΠΑ: 123,16€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Batteries required | Yes |
| Battery capacity | 350 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Built-in servo | Yes |
| Cables included | USB |
| Charging time | 1 h |
| Construction type | Ready-to-Flight (RTF) |
| Engine type | Electric engine |
| Flight time | 15 min |
| Guarantee | G024M |
| Height | 80 mm |
| Housing colour | Red Black White |
| Housing material | Plastic |
| Length | 240 mm |
| Light effects | Yes |
| Maximum operating distance | 100 m |
| Number of batteries (transmitter) | 4 |
| Number of main rotor blades | 4 |
| Number of servos | 3 |
| Number of speeds | 3 |
| Original model name | B lkow Bo 105 |
| Package type | Box |
| Product type | VTOL (Vertical Take Off and Landing) aircraft |
| Quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 14 yr(s) |
| Replica | Yes |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Transmitter | Yes |
| Transmitter frequency | 2.4 GHz |
| Weight | 99 g |
| Width | 65 mm |
