



PLANET IGT-815AT network media converter 1000 Mbit/s Multi-mode, Single-mode Blue
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Planet
- Κωδικός: WLONONWCRIAFO
- Βάρος(kg): 2.15kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 21.50cm x 33.00cm x 10.00cm
- EAN: 4711605284363
137,65€
Χωρίς ΦΠΑ: 111,01€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Cable types supported | Cat3 Cat4 Cat5 Cat5e Cat6 |
| Connectivity technology | Wired |
| Converter input interface | 1000Base-SX 1000Base-T 10Base-T 100Base-T |
| Converter output interface | 1000Base-BX 1000Base-SX 1000Base-LX |
| Depth | 70 mm |
| DIN rail mounting | Yes |
| Duplex system | Full Half |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 100 10 1000 Mbit/s |
| Fiber mode structure | Multi-mode Single-mode |
| Fiber optic connector | SFP |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Flow control support | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 104 mm |
| Housing material | Metal |
| Input current | 24 A |
| Input voltage | 9 - 48 V |
| Internal | No |
| International Protection (IP) code | IP30 |
| LED indicators | System Power |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Networking standards | IEEE 802.3 IEEE 802.3ab IEEE 802.3z IEEE 802.3az IEEE 802.3x IEEE 802.3u |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 75 C |
| Product colour | Blue |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 C |
| Weight | 221 g |
| Width | 30 mm |
