







HPE Aruba Networking CX 6000 12G Class4 PoE 2G/2SFP 139W Switch
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: High Peak
- Κωδικός: WLONONWCREKKP
- Βάρος(kg): 3.59kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 36.00cm x 55.00cm x 9.00cm
- EAN: 0190017533865
860,05€
Χωρίς ΦΠΑ: 693,59€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 200 - 240 V |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Authentication | MAC-based authentication |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 12 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Built-in processor | Yes |
| Cloud-managed | Yes |
| Console port | USB |
| Depth | 254 mm |
| DHCP features | DHCP client |
| Flash memory | 16384 MB |
| Flow control support | Yes |
| Form factor | 1U |
| Guarantee | G024M |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 255 mm |
| I/O ports | 12 x 10/100/1000BASE-T ports 2 x 1 G SFP ports 2 x 1 GbE ports Supports PoE Standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port |
| IGMP snooping | Yes |
| Internal memory | 4096 MB |
| IPv4 & IPv6 features | IPv4/IPv6 access-control list (ACL) |
| IPv4 FIB entries | 256 |
| IPv6 FIB entries | 128 |
| Latency | 1 Gbps: 2.3 Sec |
| Latency (1 Gbps) | 2.3 s |
| Link aggregation | Yes |
| MAC address table | 8192 entries |
| Memory and processor | CPU: Dual-core Arm Cortex-A9 @ 1016 MHz Memory: 4 GB DDR3 Flash: 16 GB eMMC |
| Memory type | DDR3-SDRAM |
| Multicast support | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3 IEEE 802.3ab IEEE 802.1p IEEE 802.3ad IEEE 802.1s IEEE 802.3at IEEE 802.3af IEEE 802.3az IEEE 802.1D IEEE 802.1w IEEE 802.1Q IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 C |
| Packet buffer memory | 12.38 MB |
| Port mirroring | Yes |
| Power consumption note | Max. Power (w/o PoE): 21.9W Max. Power (w/ PoE): 170W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Processor frequency | 1016 MHz |
| Processor model | ARM Cortex-A9 |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| SFP module slots quantity | 2 |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Stackable | No |
| Static route | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 15 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 C |
| Switch layer | L3 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 32 Gbit/s |
| Throughput | 23.8 Mpps |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 139 W |
| VLAN support | Yes |
| Warnings | Ensure the unit is adequately ventilated during operation. Do not open the case or try to repair it yourself. The product is not suitable for disposal in the regular waste bin. Take your used electronic equipment to a recycling centre in accordance with l |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 2.8 kg |
| Weight (imperial) | 2.78 kg (6.13 lbs) |
| Width | 44 mm |
