































Deuter Freescape Pro 38+ SL backpack Sports backpack Green Polyamide, Ripstop
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Deuter
- Κωδικός: WLONONWCREJSH
- Βάρος(kg): 1.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 20.00cm x 35.00cm x 40.00cm
- EAN: 4046051165592
251,55€
Χωρίς ΦΠΑ: 202,86€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Back ventilation | Yes |
| Backpack type | Sports backpack |
| Carry straps for | Skis |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Closure type | Zipper |
| Coloration | Monochromatic |
| Consumer life stage | Adult |
| Depth | 220 mm |
| Doesn't contain | PFC |
| Expanded volume | 10 L |
| Exterior pockets | Side pocket |
| Guarantee | G024M |
| Height | 680 mm |
| Made with recycled materials | Yes |
| Material | Polyamide Ripstop |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product main colour | Green |
| Quantity | 1 |
| Shoulder strap | Yes |
| Sternum strap | Yes |
| Style | Sport |
| Sustainability certificates | bluesign |
| Volume | 38 L |
| Water repellent | Yes |
| Weight | 1.49 kg |
| Width | 320 mm |
| Zipper pocket(s) | Yes |
