





















Coleman Darwin 3 3 person(s) Green Dome/Igloo tent
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Coleman
- Κωδικός: WLONONWCRPRAI
- Βάρος(kg): 0.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 10.00cm x 10.00cm x 10.00cm
- EAN: 3138522127855
159,37€
Χωρίς ΦΠΑ: 128,53€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Breathable | Yes |
| Carrying case | Yes |
| Coloration | Monochromatic |
| Comfort sleeping capacity (max) | 3 person(s) |
| Depth | 1100 mm |
| Exterior finish material | Polyester, Polyurethane (PU) |
| Fire retardant canvas | Yes |
| Frame material | Fiberglass |
| Frame type | Hard frame |
| Ground cloth material | Polyester |
| Guarantee | G024M |
| Height | 1800 mm |
| Interior material | Polyester |
| Living area | 0.6 m |
| Mosquito net | Yes |
| Number of bedrooms | 1 |
| Number of doors | 1 door(s) |
| Number of living rooms | 1 |
| Number of rooms | 2 |
| Number of side windows | 2 |
| Number of sleeping places | 3 person(s) |
| Package depth | 160 mm |
| Package height | 160 mm |
| Package weight | 3.4 kg |
| Package width | 500 mm |
| Pole material | Fiberglass |
| Product colour | Green |
| Purpose | Backpacking |
| Side window | Yes |
| Sleeping area | 3.8 m |
| Sleeping area height | 110 cm |
| Tent fabric waterproof rating | 3 m |
| Total area | 4.4 m |
| Type | Dome/Igloo tent |
| Waterproof seams | Yes |
| Weatherproof | Yes |
| Weight | 3.4 kg |
| Width | 2100 mm |
