















Coleman Darwin 2 2 person(s) Green, Grey Dome/Igloo tent
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Coleman
- Κωδικός: WLONONWCRNH50
- Βάρος(kg): 0.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 10.00cm x 10.00cm x 10.00cm
- EAN: 3138522127879
149,60€
Χωρίς ΦΠΑ: 120,64€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Carrying case | Yes |
| Coloration | Monochromatic |
| Comfort sleeping capacity (max) | 2 person(s) |
| Depth | 1400 mm |
| Exterior finish material | Polyester |
| Fire retardant canvas | Yes |
| Frame material | Fiberglass |
| Frame type | Hard frame |
| Guarantee | G024M |
| Height | 1000 mm |
| Interior material | Polyester |
| Living area | 0.3 m |
| Mosquito net | Yes |
| Number of bedrooms | 1 |
| Number of doors | 1 door(s) |
| Number of living rooms | 1 |
| Number of rooms | 2 |
| Number of sleeping places | 2 person(s) |
| Package depth | 155 mm |
| Package height | 155 mm |
| Package weight | 2.8 kg |
| Package width | 460 mm |
| Pole material | Fiberglass |
| Product colour | Green Grey |
| Purpose | Backpacking |
| Side window | No |
| Sleeping area | 2.9 m |
| Tent fabric waterproof rating | 3 m |
| Total area | 3.2 m |
| Type | Dome/Igloo tent |
| Waterproof seams | Yes |
| Weight | 2.8 kg |
| Width | 2100 mm |
