















Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G 17.4 cm (6.83") 8 GB 256 GB 6580 mAh Blue
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Xiaomi
- Κωδικός: TKOXAOSZA1031
- Βάρος(kg): 0.41kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 4.70cm x 19.00cm x 10.00cm
- EAN: 6932554470500
352,67€
Χωρίς ΦΠΑ: 284,41€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC adapter included | No |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Battery capacity | 6580 mAh |
| Battery endurance in cycles | 1000 |
| Battery endurance per cycle | 3650 min |
| Battery technology | Silicon-Carbon (Si-C) |
| Cables included | USB Type-C |
| Colour depth | 12 bit |
| Colour name | Glacier Blue |
| Depth | 7.78 mm |
| Display diagonal | 17.4 cm (6.83") |
| Display glass type | Corning Glass |
| Display resolution | 2772 x 1280 pixels |
| Energy efficiency class | B |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Face recognition | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| Front camera resolution (numeric) | 20 MP |
| Front camera type | Single camera |
| Gorilla Glass version | Gorilla Glass Victus 2 |
| Guarantee | G024M |
| Hazard pictogram(s) | GHS07: Harmful GHS09: Environmental hazard GHS02: Flammable |
| Height | 163.6 mm |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Dolby Vision High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus) |
| Image stabilizer | Yes |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Internal storage capacity | 256 GB |
| International Protection (IP) code | IP68 |
| Maximum frame rate | 60 fps |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Mobile network generation | 5G |
| Optical zoom | 4x |
| Panel type | AMOLED |
| Pixel density | 447 ppi |
| Processor architecture | ARM Cortex-A78+Cortex-A55 |
| Processor boost frequency | 2.6 GHz |
| Processor cores | 8 |
| Processor family | MediaTek Dimensity |
| Processor frequency | 2 GHz |
| Product colour | Blue |
| Protective case | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| RAM capacity | 8 GB |
| RAM type | LPDDR4X |
| Rear camera aperture number | 1.7 |
| Rear camera flash | Yes |
| Rear camera focal length | 9.2 cm |
| Rear camera resolution (numeric) | 200 MP |
| Rear camera sensor size | 1/1.4" |
| Rear camera type | Triple camera |
| Repairability class | C |
| Repeated free fall reliability class | B |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Second rear camera resolution (numeric) | 8 MP |
| SIM card ejector pin | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (max) | 45 W |
| USB Type-C required charging power (min) | 10 W |
| User interface (UI) | HyperOS 2 |
| Warnings | Do not expose the device to high temperatures or direct flames. Avoid direct contact with liquids or substances if the device is damaged. Do not dispose of the device in the regular waste bin, contact your local electronic waste collection point. |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 210 g |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 78.1 mm |
