

















Samsung Galaxy S26 16 cm (6.3") Dual SIM Android 16.0 5G USB Type-C 12 GB 512 GB 4300 mAh Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Samsung
- Κωδικός: WLONONWCRPOT5
- Βάρος(kg): 0.32kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 9.00cm x 17.00cm x 2.80cm
- EAN: 8806097827436
1.093,21€
Χωρίς ΦΠΑ: 881,62€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 2G bands (primary SIM) | 850 900 1800 1900 MHz |
| 2G standards | GSM |
| 3G bands supported | 1900 850 2100 MHz 900 1700 |
| 3G standards | WCDMA |
| 4G bands supported | 900 700 2300 1700 2600 MHz 850 2500 1500 1900 2100 800 1800 |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5G bands supported | 3700 MHz 700 1800 2300 1900 3500 850 1500 MHz 2600 800 900 2500 1700 2100 |
| 5G standard | Sub6 SDL Sub6 TDD |
| AC adapter included | No |
| Accelerometer | Yes |
| AI scene recognition | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| App distribution platform | Google Play |
| Audio formats supported | AWB M4A IMY DSF AAC FLAC OGA DFF WAV AMR 3GA RTTTL MIDI MXMF Mid MP3 OTA OGG RTX XMF APE |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Auto focus | Yes |
| Barometer | Yes |
| Battery capacity | 4300 mAh |
| Battery endurance in cycles | 1200 |
| Battery endurance per cycle | 3060 min |
| BeiDou | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Brand specific technologies | Always-on display |
| Cables included | USB Type-C |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Continuous video playback time | 30 h |
| Depth | 7.2 mm |
| Digital zoom | 30x |
| Display brightness | 1500 cd/m |
| Display diagonal | 16 cm (6.3") |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Display resolution | 2340 x 1080 pixels |
| Display technology marketing name | Dynamic AMOLED 2X |
| Yes | |
| Energy efficiency class | A |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Face recognition | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Flash type | LED |
| Form factor | Bar |
| Frequency band | Tri-band |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| Front camera field of view (FOV) angle | 85 |
| Front camera pixel size | 1.12 m |
| Front camera resolution (numeric) | 12 MP |
| Front camera sensor size | 1/3.2" |
| Front camera type | Single camera |
| Galileo | Yes |
| Geomagnetic sensor | Yes |
| GLONASS | Yes |
| Google applications | YouTube Gmail Google Play Google Maps Google Meet Google Search Google Drive Google Photos Google Chrome |
| Gorilla Glass version | Gorilla Glass Victus 2 |
| GPS (satellite) | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Gyroscope | Yes |
| Hall sensor | Yes |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| Hearing aid compatibility | Yes |
| Height | 149.6 mm |
| Image stabilizer | Yes |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Internal storage capacity | 512 GB |
| International Protection (IP) code | IP68 |
| Maximum display brightness (HDR) | 2600 cd/m |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| MIMO | Yes |
| Mobile High-Definition Link (MHL) | No |
| Mobile network generation | 5G |
| Modulation | 4096-QAM |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Operating system installed | Android 16.0 |
| Optical zoom | 3x |
| Panorama | Yes |
| Pixel density | 411 ppi |
| Platform | Android |
| Portrait mode | Yes |
| Position location | Yes |
| Processor architecture | ARM C1-Ultra+C1-Pro |
| Processor boost frequency | 3.8 GHz |
| Processor cores | 10 |
| Processor family | Samsung Exynos |
| Processor frequency | 3.26 GHz |
| Processor model | 2600 |
| Product colour | Black |
| Proximity sensor | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| RAM capacity | 12 GB |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Rear camera field of view (FOV) angle | 85 |
| Rear camera flash | Yes |
| Rear camera pixel size | 1 m |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Rear camera sensor size | 1/1.56" |
| Rear camera type | Triple camera |
| Removable battery | No |
| Repairability class | C |
| Repeated free fall reliability class | A |
| Resolution at capture speed | 3840x2160@30fps 7680x4320@30fps 1280x720@30fps 1920x1080@60fps 3840x2160@60fps 1920x1080@30fps |
| Rounded display corners | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Second rear camera aperture number | 2.4 |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 120 |
| Second rear camera pixel size | 1.4 m |
| Second rear camera resolution (numeric) | 10 MP |
| Second rear camera sensor size | 1/2.55" |
| Security update term | 28 February 2033 |
| Short Message Service (SMS) | Yes |
| SIM card capability | Dual SIM |
| SIM card ejector pin | Yes |
| SIM card type | NanoSIM + eSIM |
| Slow motion mode | Yes |
| Slow motion rate | 240fps @FHD, 120fps @FHD, 120fps @UHD |
| Speakers | stereo |
| Third rear camera aperture number | 2.2 |
| Third rear camera field of view (FOV) angle | 36 |
| Third rear camera pixel size | 1 m |
| Third rear camera resolution (numeric) | 12 MP |
| Third rear camera sensor size | 1/3.94" |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (max) | 25 W |
| USB Type-C required charging power (min) | 10 W |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| User interface (UI) | One UI 8.5 |
| User memory | 475.4 GB |
| Video capture resolution (max) | 7680 x 4320 pixels |
| Video formats supported | 3GP 3G2 FLV MKV M4V AVI WEBM MP4 |
| Video recording modes | 1080p 720p 2160p 4320p |
| Virtual assistant | Samsung Bixby |
| Weight | 167 g |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 4 (802.11n) Wi-Fi 5 (802.11ac) Wi-Fi 7 (802.11be) Wi-Fi 6E (802.11ax) 802.11g 802.11b 802.11a Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 71.7 mm |
| Wireless charging | Yes |
