



OnePlus 15 17.2 cm (6.78") Dual SIM Android 16.0 5G USB Type-C 16 GB 512 GB 7300 mAh Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: OnePlus
- Κωδικός: WLONONWCROYBY
- Βάρος(kg): 0.44kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 9.70cm x 18.50cm x 3.70cm
- EAN: 6921815630272
1.243,55€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.002,87€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 3G standards | WCDMA |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5G standard | NR |
| Accelerometer | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Audio formats supported | MIDI MP3 OGG APE WAV AMR AAC FLAC |
| Auto focus | Yes |
| Battery capacity | 7300 mAh |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Bluetooth profiles | AAC LHDC APTX-HD APTX-Adaptive SBC LDAC |
| Bluetooth version | 6.0 |
| Cables included | USB Type-C |
| Colour name | Infinite Black |
| DCI-P3 coverage | 100% |
| Depth | 8.2 mm |
| Display diagonal | 17.2 cm (6.78") |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Display resolution | 2772 x 1272 pixels |
| Electronic compass | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Fast charging technology | SuperVOOC |
| Fingerprint reader | Yes |
| Flash type | LED |
| Form factor | Bar |
| Front camera aperture number | 2.4 |
| Front camera lens elements | 5-element lens |
| Front camera resolution (numeric) | 32 MP |
| Front camera type | Single camera |
| Galileo | Yes |
| Gorilla Glass version | Gorilla Glass Victus 2 |
| GPS (satellite) | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Gyroscope | Yes |
| Hall sensor | Yes |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| Height | 161.4 mm |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus) |
| Image stabilizer | Yes |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Infrared sensor | Yes |
| Internal storage capacity | 512 GB |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| MIMO | Yes |
| Mobile network generation | 5G |
| Native aspect ratio | 20:9 |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Night mode | Yes |
| Operating system installed | Android 16.0 |
| Panorama | Yes |
| Pixel density | 450 ppi |
| Platform | Android |
| Portrait mode | Yes |
| Position location | Yes |
| Processor boost frequency | 4.608 GHz |
| Processor family | Snapdragon |
| Processor model | 8 Elite |
| Product colour | Black |
| Proximity sensor | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| RAM capacity | 16 GB |
| RAM type | LPDDR5X |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Rear camera field of view (FOV) angle | 84 |
| Rear camera flash | Yes |
| Rear camera lens elements | 6-element lens |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Rear camera type | Triple camera |
| Second rear camera aperture number | 2.8 |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 30 |
| Second rear camera lens elements | 4-element lens |
| Second rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| SIM card capability | Dual SIM |
| SIM card ejector pin | Yes |
| SIM card type | NanoSIM |
| Slow motion mode | Yes |
| Tethering (modem-mode) | Yes |
| Third rear camera aperture number | 2 |
| Third rear camera field of view (FOV) angle | 116 |
| Third rear camera lens elements | 6-element lens |
| Third rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Time lapse mode | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| User interface (UI) | OxygenOS |
| Video formats supported | AVI WEBM MKV M2TS FLV HEVC AV1 ASF 3GP VP8 VP9 AVC TS MP4 |
| Weight | 215 g |
| Width | 76.7 mm |
| Wireless charging | Yes |
| Wireless charging power | 50 W |
