























Honor Magic8 Pro 5G 17 cm (6.71") Dual SIM Android 16.0 USB Type-C 12 GB 512 GB 6270 mAh Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Honor
- Κωδικός: WLONONWCRPAIZ
- Βάρος(kg): 0.39kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 9.70cm x 18.40cm x 3.60cm
- EAN: 6936520882878
1.282,17€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.034,01€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 3D depth front camera | Yes |
| 3G standards | WCDMA |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5G standard | NR |
| AC adapter included | No |
| Accelerometer | Yes |
| AI scene recognition | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| aptX technology | Yes |
| Audio formats supported | MP3 3GP AAC FLAC WAV AMR MP4 OGG |
| Battery capacity | 6270 mAh |
| Battery endurance in cycles | 1600 |
| Battery endurance per cycle | 3833 min |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| BeiDou | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | APTX APTX-LL AAC LHDC SBC LDAC LC3 APTX-HD APTX-Adaptive |
| Bluetooth version | 6.0 |
| Cables included | USB Type-C |
| Camera High Dynamic Range (HDR) mode | Yes |
| Depth | 8.32 mm |
| Digital zoom | 100x |
| Display brightness | 1800 cd/m |
| Display brightness (min) | 1 cd/m |
| Display diagonal | 17 cm (6.71") |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Display resolution | 1256 x 2808 pixels |
| Yes | |
| Electronic compass | Yes |
| Energy efficiency class | A |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Face recognition | Yes |
| Fast charging technology | SuperCharge |
| Fingerprint reader | Yes |
| Flash type | LED |
| Frequency band | Tri-band |
| Front camera aperture number | 2 |
| Front camera field of view (FOV) angle | 90 |
| Front camera resolution | 8192 x 6144 pixels |
| Front camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Front camera type | Single camera |
| Galileo | Yes |
| GLONASS | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| Gravity sensor | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Gyroscope | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS09: Environmental hazard GHS02: Flammable GHS07: Harmful |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| Height | 161.2 mm |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Image stabilizer | Yes |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) Electronic Image Stabilization (EIS) |
| Infrared sensor | Yes |
| Internal storage capacity | 512 GB |
| International Protection (IP) code | IP68 |
| LTE Positioning Protocol (LPP) | Yes |
| Macro photography | Yes |
| Maximum display brightness (HDR) | 6000 cd/m |
| Maximum frame rate | 120 fps |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Mobile network generation | 5G |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Night mode | Yes |
| Operating system installed | Android 16.0 |
| Optical zoom | 3.7x |
| Panel type | OLED |
| Performance cores | 6 |
| Platform | Android |
| Portrait mode | Yes |
| Position location | Yes |
| Processor boost frequency | 4.6 GHz |
| Processor cores | 8 |
| Processor family | Qualcomm Snapdragon |
| Processor model | 8 Elite Gen 5 |
| Product colour | Black |
| Protection features | Splash proof Dustproof Water resistant Drop resistant |
| Protective case | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| RAM capacity | 12 GB |
| Rear camera aperture number | 2.6 |
| Rear camera flash | Yes |
| Rear camera resolution | 16320 x 12288 pixels |
| Rear camera resolution (numeric) | 200 MP |
| Rear camera sensor size | 1/1.4" |
| Rear camera type | Triple camera |
| Repairability class | B |
| Repeated free fall reliability class | B |
| Resolution at capture speed | 3840x2160@120fps |
| Screen protector | Yes |
| Second rear camera aperture number | 1.6 |
| Second rear camera pixel size (Quad Pixel technology) | 2.4 m |
| Second rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Second rear camera sensor size | 1/1.3" |
| Self-timer | Yes |
| Short Message Service (SMS) | Yes |
| SIM card capability | Dual SIM |
| SIM card ejector pin | Yes |
| SIM card type | NanoSIM + eSIM |
| Slow motion mode | Yes |
| Smile detection | Yes |
| Speakers | stereo |
| Third rear camera aperture number | 2 |
| Third rear camera field of view (FOV) angle | 122 |
| Third rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Time lapse mode | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB On-The-Go support | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Video call | Yes |
| Video formats supported | 3GP MP4 |
| Video recording modes | 2160p |
| Warnings | Do not dispose of the device in the regular waste bin, contact your local electronic waste collection point. Avoid direct contact with liquids or substances if the device is damaged. Do not expose the device to high temperatures or direct flames. |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 219 g |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Wi-Fi positioning | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) Wi-Fi 7 (802.11be) 802.11a Wi-Fi 6 (802.11ax) 802.11b 802.11g Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 75 mm |
| Wireless charging power | 80 W |
