

























Honor Magic8 Lite 5G 17.2 cm (6.79") Dual SIM Android 15 USB Type-C 8 GB 256 GB 7500 mAh Brown
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Honor
- Κωδικός: TKOHO1SZA0068
- Βάρος(kg): 0.32kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 3.10cm x 9.00cm x 17.70cm
- EAN: 6936520884247
365,38€
Χωρίς ΦΠΑ: 294,66€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 3G standards | WCDMA |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5G standard | NR |
| AC adapter included | No |
| Accelerometer | Yes |
| AI scene recognition | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| aptX technology | Yes |
| Audio formats supported | AWB MP3 AAC FLAC Mid M4A 3GP WAV AMR MP4 OGG |
| Battery capacity | 7500 mAh |
| Battery endurance in cycles | 1200 |
| Battery endurance per cycle | 4139 min |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| BeiDou | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Bluetooth profiles | SBC AAC APTX-HD APTX-Adaptive LDAC |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Cables included | USB Type-C |
| Colour name | Reddish Brown |
| DCI-P3 coverage | 100% |
| Depth | 7.76 mm |
| Digital zoom | 10x |
| Display brightness | 800 cd/m |
| Display diagonal | 17.2 cm (6.79") |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Display resolution | 1200 x 2640 pixels |
| Yes | |
| Electronic compass | Yes |
| Energy efficiency class | B |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Face recognition | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Flash type | LED |
| Frequency band | Dual-band |
| Front camera aperture number | 2.45 |
| Front camera resolution | 4608 x 3456 pixels |
| Front camera resolution (numeric) | 16 MP |
| Front camera type | Single camera |
| Galileo | Yes |
| GLONASS | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| Gravity sensor | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Gyroscope | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS02: Flammable GHS07: Harmful GHS09: Environmental hazard |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| Height | 161.9 mm |
| Housing material | Aluminium, Glass |
| Image stabilizer | Yes |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Internal storage capacity | 256 GB |
| International Protection (IP) code | IP68 |
| Maximum display brightness (HDR) | 6000 cd/m |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Mobile network generation | 5G |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Night mode | Yes |
| Operating system installed | Android 15 |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 55 C |
| Panel type | AMOLED |
| Platform | Android |
| Portrait mode | Yes |
| Position location | Yes |
| Processor boost frequency | 2.3 GHz |
| Processor cores | 8 |
| Processor family | Snapdragon |
| Processor model | 6 Gen 4 |
| Product colour | Bronze |
| Protection features | Drop resistant Dust resistant Water resistant |
| Proximity sensor | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| RAM capacity | 8 GB |
| Rear camera aperture number | 1.75 |
| Rear camera flash | Yes |
| Rear camera resolution | 12000 x 9000 pixels |
| Rear camera resolution (numeric) | 108 MP |
| Rear camera type | Dual camera |
| Repairability class | B |
| Repeated free fall reliability class | A |
| Screen protector | Yes |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Second rear camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Self-timer | Yes |
| Short Message Service (SMS) | Yes |
| SIM card capability | Dual SIM |
| SIM card ejector pin | Yes |
| SIM card type | NanoSIM + eSIM |
| Slow motion mode | Yes |
| Smile detection | Yes |
| Speakers | stereo |
| Time lapse mode | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB version | 2.0 |
| User interface (UI) | MagicOS 9.0 |
| Video call | Yes |
| Video formats supported | 3GP MP4 |
| Warnings | Do not dispose of the device in the regular waste bin, contact your local electronic waste collection point. Do not expose the device to high temperatures or direct flames. Avoid direct contact with liquids or substances if the device is damaged. |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 189 g |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b Wi-Fi 5 (802.11ac) Wi-Fi 4 (802.11n) 802.11g 802.11a Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 76.1 mm |
