







Baofeng DM-32E HTQ DMR GPS APRS Radio + Air Band
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: BAOFENG
- Κωδικός: RADBAFKRO0029
- Βάρος(kg): 0.76kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 6.20cm x 26.50cm x 21.50cm
- EAN: 5901247920159
117,46€
Χωρίς ΦΠΑ: 94,73€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC adapter included | Yes |
| AIRBAND band | 108-136 MHz AM(RX) |
| Antenna type | Dual band with SMA-F connector |
| Backlight display | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Battery capacity | 2200 mAh |
| Battery technology | Lithium-ion |
| Belt clip | Yes |
| Charger | Yes |
| Colour display | Yes |
| Depth | 41 mm |
| Display type | LCD |
| Flugband | Yes |
| GPS + APRS | Yes (only in DMR mode) |
| Guarantee | F024M |
| Handset | Yes |
| Height | 182 mm |
| Integrated antenna | Yes |
| Manual | Yes |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Number of batteries supported | 1 |
| On/off switch | Yes |
| operating mode | Digital (DMR) and analogue (FM) |
| Oven control type | Buttons |
| Product colour | Black Green |
| Purpose | Professional mobile radio (PMR) |
| Quantity | 1 |
| Rechargeable | Yes |
| UHF band | 430-440 MHz RX/TX |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB port | Yes |
| VHF band | 144-146 MHz RX/TX |
| Warnings | Products contain batteries that may be hazardous to children. Keep out of their reach. Do not dispose of electronic devices in the normal household waste. Dispose of them at suitable collection points for electronic waste. Avoid exposing the walkie-talkie |
| Weight | 350 g |
| Width | 67 mm |
| Wristband | Yes |
