











Solar regulator AZO MPPT-30D PRO (LCD)
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: AZO DIGITAL
- Κωδικός: FOWAZOINW0017
- Βάρος(kg): 2.18kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 10.50cm x 29.00cm x 20.50cm
- EAN: 5903699340561
228,91€
Χωρίς ΦΠΑ: 184,60€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Built-in display | Yes |
| Cables included | USB cable |
| Charging method | CC-CV-FL |
| Charging voltage | 12V: 9V-15V / 24V: 18V-30V / 36V: 32V-40V / 48V: 42V-60V |
| Conductor cross section (max) | 20 mm |
| Cooling type | Active |
| Depth | 250 mm |
| Display type | LCD |
| Guarantee | F036M |
| Height | 66 mm |
| Input voltage | 12V / 24V / 36V / 48V - auto-detection |
| International Protection (IP) code | IP21 |
| Maximum charging current | 30 A |
| Mounting brackets included | Yes |
| MPPT function | Yes |
| Noise level | 40 dB |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 C |
| Output current | 40 A |
| Power current type | DC |
| Power protection features | Overvoltage protection Under voltage Battery discharge Over voltage Overcharge Overheating Overvoltage protection |
| Power supply voltage | 12 - 150 VDC |
| Product colour | Red Black |
| Purpose | Photovoltaic panels |
| RS485 port | Yes |
| Safety shutter | Yes |
| Screwdriver included | Yes |
| Supported battery type | AGM / Gel / LiFePO |
| Temperature compensation | -3mV/ /2V |
| Temperature sensor | Yes |
| Total power | 24V - 780W 12V - 390W 48V - 1560W 36V - 1170W |
| Weight | 1.8 kg |
| Width | 170 mm |
