





Exped Megamat Trekking mat size MW Blue
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: EXPED
- Κωδικός: MACEXDDMU0061
- Βάρος(kg): 2.29kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 16.00cm x 74.00cm x 18.00cm
- EAN: 7640277846395
223,68€
Χωρίς ΦΠΑ: 180,39€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| (cdm) Seasonalities | Winter |
| Dimensions after folding | 67 x 20 cm |
| Guarantee | F024M |
| Length | 1830 mm |
| Material | insulation: PU foam TPU lamination Recycled polyester 50 D tricot |
| Number of persons | 1 person(s) |
| Package contents | Sleeping mat, storage bag, pump, repair kit with glue and adhesive patches |
| Product colour | Blue |
| Pump | Yes |
| Purpose | Trekking |
| R-Value | 8,1 |
| Shape | Rectangle |
| Temperature (min) | -40 C |
| Thickness | 10 cm |
| Warnings | Keep away from fire and heat sources. Store in a dry place to prevent mould and material damage. Do not use sharp tools near the mattress. Do not use on sharp or uneven surfaces that may damage the material. Store in a dry place, away from moisture. Avoid |
| Weight | 2.07 kg |
| Width | 650 mm |
