





Makita DBO382Z portable sander Sheet sander 12000 RPM Black, Turquoise 200 W
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: MAKITA
- Κωδικός: WLONONWCRBRBO
- Βάρος(kg): 2.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 39.00cm x 20.00cm x 23.00cm
- EAN: 088381772495
221,83€
Χωρίς ΦΠΑ: 178,89€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Adjustable speed | Yes |
| Battery included | No |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 18 V |
| Depth | 336 mm |
| Dust bag included | Yes |
| Dust extraction port | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Hazard pictogram(s) | GHS02: Flammable GHS09: Environmental hazard GHS07: Harmful |
| Height | 169 mm |
| Idle speed (max) | 12000 RPM |
| Input power | 200 W |
| Motor type | Brushless |
| Oscillating orbit diameter | 2 mm |
| Power source | Battery |
| Product colour | Black |
| Removable battery | Yes |
| Sander type | Sheet sander |
| Sanding media fixing | Clamp |
| Sanding plate size (WxD) | 93 x 185 mm |
| Sanding sheet size (clamp) | 93 x 228 mm |
| Soft grip | Yes |
| Sound level uncertainty | 3 dB |
| Sound pressure level | 72 dB |
| Vibration level uncertainty (sanding) | 1.5 m/s |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Weight | 1.2 kg |
| Width | 92 mm |
