





















































Makita DLM462Z lawn mower Push lawn mower Battery Green
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: MAKITA
- Κωδικός: NAKMAKKOS0015
- Βάρος(kg): 48.20kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 57.00cm x 95.00cm x 51.00cm
- EAN: 088381894371
1.212,21€
Χωρίς ΦΠΑ: 977,59€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Adjustable handle | Yes |
| Battery pack | No |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 18 V |
| Carrying case | No |
| Charger | No |
| Cutting clearance adjustment | Yes |
| Cutting clearance adjustment type | Stepless |
| Cutting width | 46 cm |
| Depth | 1690 mm |
| Ergonomic handle | Yes |
| Grass catcher | Yes |
| Grass collecting volume | 60 L |
| Grass tank level indicator | Yes |
| Guarantee | F012M |
| Handle(s) features | Adjustable Non-slip grip |
| Height | 1095 mm |
| Housing material | Steel |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| Maximum cutting height | 10 cm |
| Maximum lawn area | 1900 m |
| Maximum speed (forward) | 5 km/h |
| Minimum cutting height | 2 cm |
| Motor type | Brushless |
| Mulching function | Yes |
| Mulching kit included | Yes |
| Number of blades | 2 |
| Number of functions | 3 |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| On/off switch | Yes |
| Power source | Battery |
| Product colour | Green |
| Removable tray | Yes |
| Type | Push lawn mower |
| Weight | 35.3 g |
| Width | 535 mm |
