















Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah) Push lawn mower Battery Black, Red
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: EINHELL
- Κωδικός: NAKEINKOS0018
- Βάρος(kg): 21.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 41.00cm x 48.00cm x 91.00cm
- EAN: 4006825669138
563,34€
Χωρίς ΦΠΑ: 454,30€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Adjustable handle | Yes |
| Battery capacity | 5.2 Ah |
| Battery charger included | Yes |
| Battery included | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 18 V |
| Charging time | 1.25 h |
| Cutting width | 42 cm |
| Edge cutting function | Yes |
| Ergonomic handle | Yes |
| Front wheels diameter | 15 cm |
| Grass catcher | Yes |
| Grass collecting volume | 50 L |
| Grass tank level indicator | Yes |
| Guarantee | F012M |
| Handle(s) features | Foldable |
| Maximum cutting height | 7.5 cm |
| Maximum lawn area | 725 m |
| Minimum cutting height | 2.5 cm |
| Motor type | Brushless |
| Mulching function | Yes |
| Mulching kit included | Yes |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Number of height positions | 6 |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Package depth | 474 mm |
| Package height | 419 mm |
| Package weight | 21 kg |
| Package width | 903 mm |
| Power source | Battery |
| Product colour | Black Red |
| Rear wheels diameter | 22 cm |
| Rotational speed | 3400 RPM |
| Type | Push lawn mower |
| Weight | 17.2 kg |
