
Cordless lawnmower 2 x 18V Makita DLM432PT2
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: MAKITA
- Κωδικός: NAKMAKKOS0013
- Βάρος(kg): 31.40kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 50.00cm x 68.00cm x 39.50cm
- EAN: 088381891202
629,09€
Χωρίς ΦΠΑ: 507,33€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Battery capacity | 5 Ah |
| Battery included | 2 pcs |
| Battery pack | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 18 V |
| Carrying case | No |
| Charger | 1 |
| Cutting width | 43 cm |
| Depth | 1490 mm |
| Ergonomic handle | Yes |
| Grass catcher | Yes |
| Grass collecting volume | 50 L |
| Guarantee | F012M |
| Handle(s) features | Non-slip grip Foldable |
| Height | 1045 mm |
| Maximum cutting height | 7.5 cm |
| Maximum lawn area | 575 m |
| Minimum cutting height | 2 cm |
| Number of baskets | 1 basket(s) |
| Number of blades | 2 |
| Number of functions | 3 |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| On/off switch | Yes |
| Power source | Battery |
| Product colour | Green |
| Recommended lawn area | 575 m |
| Removable tray | Yes |
| Rotational speed (max) | 3600 RPM |
| Type | Manual lawn mower |
| Weight | 17.5 kg |
| Width | 460 mm |
