



Makita DHR242RTJ rotary hammer 950 RPM SDS Plus
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: MAKITA
- Κωδικός: WLONONWCRAI36
- Βάρος(kg): 7.75kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 29.50cm x 40.00cm x 32.00cm
- EAN: 0088381677059
615,78€
Χωρίς ΦΠΑ: 496,60€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Adjustable speed | Yes |
| Battery capacity | 5 Ah |
| Battery charger included | Yes |
| Battery included | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Carrying case | Yes |
| Chuck type | SDS Plus |
| Depth | 328 mm |
| Drilling | Yes |
| Drilling diameter in concrete (max) | 2.4 cm |
| Drilling diameter in steel (max) | 1.3 cm |
| Drilling diameter in wood (max) | 2.7 cm |
| Guarantee | G024M |
| Hammer drilling | Yes |
| Impact rate (max) | 4700 IPM |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Power source | Battery |
| Rated speed (max) | 950 RPM |
| Warnings | Do not use the device near flammable materials. |
| Weight | 3.3 kg |
