

















ROYAL CANIN Mini Urinary Care - dry dog food - 3 kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Royal Canin
- Κωδικός: DLZROYKSP0025
- Βάρος(kg): 3.06kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 15.00cm x 26.00cm x 26.00cm
- EAN: 3182550895156
- ΚΩΔ. ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ: 350068
32,39€
Χωρίς ΦΠΑ: 26,12€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Sick urinary tract |
| Age of the pet | Adult |
| Animal type(s) | Dog |
| Breed size | Small (2-10 kg) |
| Category | For dog |
| Crude fibres | 2.5% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 16% |
| Gluten free | No |
| Guarantee | B000M |
| Health effects | Urinary and kidney health |
| Lactose free | Yes |
| Main flavor | Poultry |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet food flavor | Poultry |
| Pet life stage | Mature |
| Pet specific needs | Urinary system protection |
| Preservative free | Y |
| Product category | Dry food |
| Protein | 27% |
| Series | ROYAL CANIN Care Nutrition |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | No data available |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 3 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |
