





PURINA One Sensitive Mini/Small Salmon with rice - dry dog food - 1,5kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: PURINA NESTLE
- Κωδικός: DLPPUIKAS0026
- Βάρος(kg): 1.70kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 11.00cm x 22.00cm x 24.00cm
- EAN: 7613034546210
15,01€
Χωρίς ΦΠΑ: 12,11€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Digestive support Food hypersensitivity |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7.5% |
| Crude fibres | 2% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 17% |
| Gluten free | No |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Salmon |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Protection of the digestive tract Sensitive stomach |
| Product category | Dry food |
| Protein | 27% |
| Series | PURINA One |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | N |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. |
| Weight | 1.5 kg |
| Weight range | 1 kg - 1,9 kg |