







PUPIL Premium Light&Senior Medium and large breeds Rich in turkey and rice - dry dog food - 12kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: PUPIL
- Κωδικός: DLPPP1KAS0001
- Βάρος(kg): 12.17kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 14.70cm x 73.80cm x 42.70cm
- EAN: 5906731509445
70,67€
Χωρίς ΦΠΑ: 56,99€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Overweight Joint support Supporting immunity For seniors |
| Age of the pet | Senior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 6% |
| Crude fibres | 2.5% |
| Dog breed | All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs All breeds of medium and large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 10% |
| Gluten free | No |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Turkey |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Delaying the aging process Protection of joints Stabilization of intestinal bacterial flora Strong and healthy bones Strong immunity Tendency to be overweight Prevention of intestinal bacterial overgrowth Help to maintain a healthy weight |
| Product category | Dry food |
| Protein | 22% |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg Large breed 25 - 45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
