
OPTIMANOVA Adult Mini Digestive Rabbit & Potato - dry dog food - 6kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Optimanova
- Κωδικός: DLPOPVKAS0009
- Βάρος(kg): 6.20kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 12.00cm x 32.00cm x 36.00cm
- EAN: 8413037378134
57,16€
Χωρίς ΦΠΑ: 46,10€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Muscle building Hair and skin Digestive support Grain-free Gastrointestinal problems Food hypersensitivity General health Chicken-free Gluten-free |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7.5% |
| Crude fibres | 3.5% |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 18% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Rabbit |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Grain intolerance Protection of muscle mass Skin and coat Protection of the digestive tract Allergic Reducing food intolerance Proper digestion General health Sensitive stomach |
| Product category | Dry food |
| Protein | 30% |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 6 kg |
| Weight range | 5 kg - 9,9 kg |
