
OASY One Animal Protein Puppy & Junior Medium/Large Lamb - dry dog food - 12kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Oasy
- Κωδικός: DLPOASKAS0012
- Βάρος(kg): 12.17kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 39.60cm x 50.40cm x 17.60cm
- EAN: 8053017348728
91,70€
Χωρίς ΦΠΑ: 73,95€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Hair and skin Digestive support Growth period Muscle building Allergy General health Food hypersensitivity Supporting immunity Monoprotein Chicken-free Gluten-free |
| Age of the pet | Junior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7.5% |
| Crude fibres | 2.7% |
| Dog breed | All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs All breeds of medium and large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 17.5% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Lamb |
| Moisture content | 9% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Skin and coat Allergic General health Growth period Protection of muscle mass Proper digestion Strong immunity Protection of the digestive tract Reducing food intolerance Sensitive stomach |
| Product category | Dry food |
| Protein | 29% |
| Series | OASY One Animal Protein |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg Medium breed 10 - 25 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
