
OASY One Animal Protein Adult Small/Mini Rabbit - dry dog food - 2,5kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Oasy
- Κωδικός: DLPOASKAS0006
- Βάρος(kg): 2.56kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 26.40cm x 24.00cm x 12.40cm
- EAN: 8053017348575
22,68€
Χωρίς ΦΠΑ: 18,29€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Chicken-free Gluten-free Supporting immunity Monoprotein Allergy Food hypersensitivity General health Hair and skin Digestive support Muscle building |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7% |
| Crude fibres | 2.8% |
| Dog breed | All breeds of small dogs All breeds of miniature dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 17% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Rabbit |
| Moisture content | 9% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | General health Strong immunity Reducing food intolerance Skin and coat Protection of the digestive tract Allergic Protection of muscle mass Sensitive stomach Proper digestion |
| Product category | Dry food |
| Protein | 28% |
| Series | OASY One Animal Protein |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 2.5 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |