
OASY One Animal Protein Adult Medium/Large Rabbit - dry dog food - 12kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Oasy
- Κωδικός: DLPOASKAS0016
- Βάρος(kg): 12.15kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 13.50cm x 39.00cm x 57.00cm
- EAN: 8053017348766
88,93€
Χωρίς ΦΠΑ: 71,72€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Food hypersensitivity General health Allergy Supporting immunity Chicken-free Gluten-free Monoprotein Hair and skin Digestive support Muscle building |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7% |
| Crude fibres | 2.5% |
| Dog breed | All breeds of medium and large dogs All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 16% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Rabbit |
| Moisture content | 9% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Sensitive stomach General health Skin and coat Allergic Protection of muscle mass Reducing food intolerance Protection of the digestive tract Strong immunity Proper digestion |
| Product category | Dry food |
| Protein | 26.7% |
| Series | OASY One Animal Protein |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg Large breed 25 - 45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
