
OASY One Animal Protein Adult Medium/Large Duck - dry dog food - 12kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Oasy
- Κωδικός: DLPOASKAS0018
- Βάρος(kg): 12.15kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 13.50cm x 57.00cm x 39.00cm
- EAN: 8054329511282
89,11€
Χωρίς ΦΠΑ: 71,86€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Supporting immunity General health Food hypersensitivity Muscle building Monoprotein Hair and skin Digestive support Chicken-free Gluten-free Allergy |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7.6% |
| Crude fibres | 3.2% |
| Dog breed | All breeds of medium and large dogs All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 15.5% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Duck |
| Moisture content | 8% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Reducing food intolerance Allergic General health Protection of the digestive tract Sensitive stomach Skin and coat Protection of muscle mass Strong immunity Proper digestion |
| Product category | Dry food |
| Protein | 25% |
| Series | OASY One Animal Protein |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg Medium breed 10 - 25 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
