
OASY Grain free Adult Medium/Large Lamb - dry dog food - 12kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Oasy
- Κωδικός: DLPOASKAS0019
- Βάρος(kg): 12.19kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 42.00cm x 56.20cm x 14.80cm
- EAN: 8053017347653
105,73€
Χωρίς ΦΠΑ: 85,27€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Hair and skin Digestive support Grain-free Food hypersensitivity Allergy Muscle building General health Supporting immunity Monoprotein Chicken-free Gluten-free |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 8.5% |
| Crude fibres | 3.2% |
| Dog breed | All breeds of medium and large dogs All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 17% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Lamb |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Protection of muscle mass General health Sensitive stomach Skin and coat Strong immunity Allergic Protection of the digestive tract Reducing food intolerance Proper digestion |
| Product category | Dry food |
| Protein | 27% |
| Series | OASY Grain free |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg Large breed 25 - 45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 12 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
